جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

خوشرو: الگوی ارتباطی مبتنی بر دین در ایران طرح نشده است/ رونمایی از کتاب «دین و مبانی ارتباطات»

  به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) ، مراسم رونمایی از کتاب «دین و مبانی ارتباطات» نوشته حجت‌الاسلام حجت‌الله بیات دوشنبه (20 مهرماه) در دانشگاه قرآن و حدیث قم با حضور نویسنده کتاب، پژوهشگران و دانشجویان برگزار شد.

  سید محمدرضا خوش‌رو، مدیر گروه فرهنگ و هنر اداره کل پژوهش‌های صدا و سیما در این مراسم عنوان کرد: همیشه این دغدغه ذهنی برایم مطرح بود که لاسول چطور بعد از 35 سال تحقیق و با همکاری و همفکری دانشجویان در گروه‌های پژوهشی مختلف دست به طراحی یک الگوی ارتباطی می‌زند در حالی‌که ما در ایران هنوز طرح یک الگوی ارتباطی مبتنی بر دین را شروع نکرده‌ایم.

  وی با اشاره به پژوهش‌هایی که در مراکز اسلامی صدا و سیما در زمینه دین و ارتباطات صورت گرفته است، ادامه داد: تاکنون پنج اثر در این زمینه به چاپ رسیده است که همه ترجمه بوده و معمولا مقالات نیز، برگرفته از پایه نظری الگوهای ارتباطی غربی نوشته شده است.

  مدیر گروه فرهنگ و هنر اداره کل پژوهش‌های صدا و سیما با اشاره به اینکه رونمایی از چنین کتاب‌هایی باید زودتر از این‌ها صورت می‌گرفت، گفت: ویژگی خیلی مهمی که این کتاب دارد، دسته‌بندی جدی و بسیار دقیقی است که نویسنده بر اساس تاملات خود در متن دین ارائه داده است، چرا که طبقه‌بندی کردن محورها، مولفه‌ها و ابعاد ارتباطاتی که باید به آنها بپردازیم از جمله مسائل مهم در زمینه علوم ارتباطات بوده است.

  خوش‌رو با اشاره به اینکه در حوزه فلسفه دین و رسانه که یکی از مباحث جدید است، مشکل دسته‌بندی درست و دقیق داریم، بیان کرد: همواره چگونگی وارد شدن به حوزه‌های مختلف و نحوه پرداختن به آن‌ها یکی از دغدغه‌های پژوهشگران در این زمینه بوده است اما خوشبختانه، در فهرست این کتاب می‌بینیم دسته‌بندی دقیقی در همه ابعاد صورت گرفته است.

  وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این کتاب، با رویکرد کتاب درسی تالیف شده اما لازم است فارغ از دید کتاب درسی، مورد مطالعه همه پژوهشگران در حوزه دین و ارتباطات، رسانه و حوزه تبلیغ دینی قرار گیرد.
  سید محمد رضا خوشرو
  خوش رو در پایان ضمن قدردانی و تشکر از دانشگاه قرآن و حدیث برای انجام این فعالیت ارزشمند گفت: امیدوارم پژوهش در حوزه ارتباطات و دین ادامه پیدا کند تا احصای دقیق‌تری بر مسائل مطرح در این حوزه صورت گیرد.
   


  این مطلب تا کنون 25 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ جمعه 9 بهمن 1394
  منبع
  برچسب ها : کتاب ,حوزه ,ارتباطی ,صورت ,زمینه ,اینکه ,الگوی ارتباطی ,ارتباطی مبتنی ,صورت گرفته ,گروه فرهنگ ,مدیر گروه ,الگوی ارتباطی مبتنی ,
  خوشرو: الگوی ارتباطی مبتنی بر دین در ایران طرح نشده است/ رونمایی از کتاب «دین و مبانی ارتباطات»

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 8 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر